خانه آموزش وردپرس خطای ۴۰۴ چیست؟ حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

خطای ۴۰۴ چیست؟ حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

خطای ۴۰۴ چیست؟ حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

خطای ۴۰۴ چیست؟ حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

خطای ۴۰۴ زمانی رخ می دهد که صفحه ای از وبسایت شما که کاربر درخواست کرده در سایت شما موجود نیست. زمانی که کاربر آدرسی را در سایت شما تایپ می کند که این صفحه در سایت شما وجود ندارد و یا آدرس آن تغییر کرده و با نمایش خطای ۴۰۴ به کاربر نشان می دهد که این صفحه یافت نشد. اما امروز با شما هستیم با حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

برای پیشگیری از بروز این مشکل همیشه سعی کنید:

  1. هیچگاه نوشته یا برگه ای از وردپرس را حذف نکنید.

  2. هیچگاه پیوند یکتا ( آدرس ) نوشته یا برگه ها را تغییر ندهید.

  3. هیچگاه ساختار پیوند یکتای سایت را تغییر ندهید.

حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس

برای حل مشکل ۴۰۴ در وردپرس در صورتی که بعد از انتقال سایت شما موقع باز کردن مطالب سایت با خطای ۴۰۴ مواجه شدید اولین کاری که باید انجام دهید این است که به بخش تنظیمات > پیوند های یکتا رفته و بدون تغییر تنظیمات این صفحه یک بار صفحه را ذخیره کنید. حالا مجددا به مطلب خود بازگشته و ببینید خطای ۴۰۴ از بین رفته است یا خیر

نکته: اگر سایت شما صفحات زیادی دارد هیچگاه پیوند یکتای سایت خودتان را تغییر ندهید چون باعث افزایش خطای ۴۰۴ سایت شما و افت ورودی گوگل سایت خواهد شد.

در صورتی که از پست تایپ های سفارشی ( custom post types ) در وردپرس خود استفاده می کنید بهتر است بعد از ساخت پست تایپ های سفارشی حتما یکبار پیوند های یکتا را ذخیره کنید.

با ذخیره پیوند های یکتا کد زیر بصورت خودکار به فایل .htaccess شما اضافه خواهد شد.

 

تاثیر خطای ۴۰۴ در سئوی سایت و ورودی گوگل

از آنجا که برای گوگل ، بهبود وضعیت سایت شما خیلی مهم است و گوگل دوست ندارد کاربران بعد از کلیک روی یک نتیجه از نتایج جستجو وارد یک صفحه ۴۰۴ شوند افزایش خطاهای ۴۰۴ سایت شما تاثیر بسزایی در افت ورودی گوگل شما خواهد داشت.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال تلگرام وردپرس اموز

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: